Scott Graham Oqm Zw Nd3 Th U Unsplash
7. 3. 2024Kamil Kricner

Jak získat kapitál pro růst podnikání pomocí korporátních dluhopisů

Jestliže potřebujete získat více peněz pro rozvoj své firmy, pak jsou pro vás korporátní dluhopisy správnou volbou. Na rozdíl od klasického bankovního úvěru získáte částku rychleji, ve vámi požadované výši a za dodržení podmínek, které si sami určíte. Pomůžeme vám s emisí dluhopisů a seženeme investory, kteří rádi zafinancují rozvoj vaší firmy.

CheckmarkHlavní slovo máte vy a potřeby vaší firmy
CheckmarkMenší administrativní zátěž než u bankovního úvěru
CheckmarkOd 5 000 000 Kč do libovolné výše

Přečtěte si, jak spolupráce s CYRRUS probíhá.

Neztrácíme čas formalitami, stačí začít e-mailem

Nejprve potřebujeme vědět něco o vaší firmě a o účelu, pro který hledáte peníze. Stačí, když nám zašlete základní informace na e-mail [email protected]. Nezapomeňte uvést i kontaktní údaje, ozveme se vám obratem telefonicky.

Na základě poskytnutých informací provedeme základní prověření vaší firmy (případně si další informace vyžádáme) a na následné schůzce vám představíme možnou podobu vašeho korporátního dluhopisu. Návrh připravíme tak, aby byl zajímavý pro vás i investory.

Následuje detailní (placená) hloubková analýza, jejíž součástí je scoring emitenta.

Samozřejmostí je smlouva o mlčenlivosti

Když bude vše v pořádku, pozveme vás na osobní schůzku do naší brněnské nebo pražské pobočky. Vše samozřejmě ošetříme smlouvou o mlčenlivosti a další smluvní dokumentací.

Dojednáme finální podobu emisních podmínek vašeho korporátního dluhopisu a uveřejníme jej na našem dluhopisovém tržišti topdluhopisy.cz. Propagaci dluhopisu podpoříme skrze ověřené marketingové kanály a nabídneme jej prostřednictvím obchodníka s cennými papíry CYRRUS, a. s.

„Po vydání korporátního dluhopisu vám můžeme pomoci s jejich administrací, tedy vypořádáním úpisu, evidencí vlastníků, výplatou úroků a jistiny. Taktéž se, v případě vašeho zájmu, postaráme o vedení vašich dluhopisů na účtech klientů u obchodníka s cennými papíry. Nemusíte se tedy o nic starat a vše potřebné vám zajistíme my,“ dodává Kamil Kricner, specialista pro oblast firemního financování.

Ve spolupráci s marketingovým oddělením CYRRUS vytvoříme poutavou brožuru, ve které představíme váš byznys i účel dluhopisové emise.

 

Ukázková brožura v PDF ke stažení

 

Představit vás můžeme také ve videu:

Video pro emitenta Geetoo.

Kdy dojde ke splacení dluhopisu?

Klasicky se jistina (půjčená částka) splácí až na konci životnosti dluhopisu, tedy až k datu splatnosti, které je určené v emisních podmínkách. Průběžně, např. ročně, je investorům vyplácen pouze úrok. Podmínky splacení jistiny a úroku lze nastavit i jinak, například u diskontovaných (zero) bondů se jistina i úrok splácí až v den splatnosti.


Portrét autora
Kamil Kricner
Jednatel, specialista pro oblast financování
Zpět na přehled